Mateřská škola Tuklaty, okres Kolín

• Zřizovatel MŠ: OÚ Tuklatyškolka
  • Kapacita MŠ: 53 dětí
  • Provozní doba: 7. 00 - 17. 00 hodin

Na předním místě jsou pro nás pohodové a šťastné děti.

Zaměřujeme se hravou formou na všestranný rozvoj všech dětí a připravujeme je získáním patřičných znalostí a dovedností pro vstup do základní školy.

Usilujeme o samostatného, spokojeného a vyrovnaného předškoláka, který si poradí se základními životními situacemi.

Naše mateřská škola doplňuje přirozenou výchovu v rodině, plně respektuje výchovné zaměření rodiny, její specifika a posiluje její výchovné působení. Respektuje také Úmluvu o právech dítěte, s ohledem na své specifické postavení. Program péče o děti vychází z demokratických principů, opírá se o pedagogické, psychologické a hygienické normy péče o děti předškolního věku.

Zabezpečuje tak zdravý fyzický, psychický a sociální rozvoj dětí a jejich spokojené prospívání v souladu s jeho přirozeností. Snaží se vést děti ke zdravému životnímu stylu, přiměřeně rozvíjet fyzické, psychické a sociální stránky dětí. Učíme děti životu  ve skupině, rozvíjíme toleranci a vzájemnou empatii. Budovat zdravé sebevědomí  a sebejistotu dětí, vést je k tomu, aby uměly dobře komunikovat a vyjádřit svůj názor.

Děti jsou rozděleny do dvou tříd:

broučciBroučci (3-7 let)

kuřátkaKuřátka (3-7 let)

sobota 20. 4. déšť se sněhem 4/0 °C
neděle 21. 4. polojasno 8/-3 °C
pondělí 22. 4. zataženo 8/-2 °C

Duben hojný vodou - říjen vínem.

Když stromy v dubnu odkvetou, hojně ovoce ponesou.

Svátek má Rostislav

Zítra má svátek Marcela

Státní svátky a významné dny na zítřek:

• Mezinárodní den svobody tisku

nahoru nahoru